wtorek, 26 wrzesień 2017 11:30

Wojewódzka Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego 2017/2018 Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego - Kurzętnik 22.09.2017 r.

Napisane przez

22 września 2017 r. o godz. 11.00, na oddanej do użytku w czerwcu 2017 Hali Sportowej w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, odbyła się Uroczystość Otwarcia Szkolnego Roku Sportowego Województwa Warmińsko- Mazurskiego przez Warmińsko- Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor Mirosław Wodara. Na uroczystość otwarcia przybyli: Przewodniczący WM SZS Wacław Wasiela, Wiceprzewodniczący WM SZS Jerzy Cimoszyński, Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak, Wicestarosta Katarzyna Trzaskalska, Wójt Gminy Grodziczno Tomasz Szczepański, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Romuald Koszewski oraz przedstawiciel Gminy Kurzętnik, Kierownik Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Dorota Osińska, ponad 15 dyrektorów szkół z terenu powiatu nowomiejskiego. Po powitaniu gości gospodarz imprezy dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych uhonorował Przewodniczącego WM SZS Wacława Wasielę  wyróżnieniem  „Przyjaciel Szkoły”. Następnie Starosta Nowomiejski powitał wszystkich zebranych i życzył doskonałych wyników w nauce i sporcie w roku szkolnym 2017/2018. Po otwarciu Przewodniczący WM SZS Wacław Wasiela uhonorował Medalem Zarządu Głównego  SZS „Przyjaciel Dzieci Szkolnego Zawiązku Sportowego” dla Starosty Nowomiejskiego Andrzeja Ochlaka. Następnie Przewodniczący WM SZS uhonorował medalem Zarządu Wojewódzkiego SZS „Za zasługi dla Sportu Szkolnego”: Zdzisława Lewalskiego, Wiesława Schwarza. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. W uroczystości otwarcia udział wzięło ponad 600 dziewcząt i chłopców z 25 szkół.

Po otwarciu rozpoczęły się zawody sportowe:
- indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców,
- Turniej piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych Orlik Kurzętnik
- Turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych Orlik Marzęcice
- Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych
- Turniej Badmintona dziewcząt i chłopcó1) szkół ponadgimnazjalnych.

Zwycięskie zespoły uhonorowane zostały pucharami i dyplomami a zwycięzcy indywidualni medalami i dyplomami.
Wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły posiłek w postaci zupy i herbaty ufundowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku.
Medale ufundowane zostały przez WM SZS, puchary przez Starostę Nowomiejskiego i Wójta Gminy Kurzętnik., które razem wręczali zwycięskim drużynom i zawodnikom Przewodniczący WM SZS ze Starostą Nowomiejskim i dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych.

Udział szkół w Wojewódzkiej Inauguracji Szkolnego Roku Sportowego 2017/2018 WM SZS:
SSP Tylice, SP Gwiździny, ZS Kurzętnik, SP Tereszewo, SP Nowe Grodziczno, ZS Mroczno, SP Skarlin, SP Radomno, SP Jamielnik, ZS Bielice, SP 3 Nml, SP Szwarcenowo, ZSZ Kurzętnik, ZS Bratian, SP Ostrowite, SP Biskupiec, SP Łąkorz, SP 7 Giżycko, SP Lipinki, SP Bisztynek, SP 2 Nml, ZS im. C.K. Norwida w Nml, SP Tereszewo, SP Marzęcice, SP 1 Nml,

Wyniki Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych:

I miejsce Gimnazjum Mroczno
II miejsce Gimnazjum Bielice
III miejsce Gimnazjum Kurzętnik

Wyniki Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Nowe Miasto Lub.
II miejsce Szkoła Podstawowa w Gwiździnach
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 Nowe Miasto Lub.

Wyniki Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych:

Wyniki dziewcząt:

I miejsce Michalina Milewska ZS im. C. K. Norwida
II miejsce Natalia Neubert ZS im. C. K. Norwida
III miejsce Wiktoria Łukwińska ZSZ Kurzętnik
IV miejsce Wiktoria Kordalska ZS im. C. K. Norwida
V miejsce Julia Piotrowska ZS im. C. K. Norwida
VI miejsce Justyna Nehring ZSZ Kurzętnik

Wyniki chłopców:

I miejsce Szymon Ławicki ZS im. C. K. Norwida Nml
II miejsce Patryk Czarnota ZS im. C. K. Norwida Nml
III miejsce Jakub Markowski ZSZ Kurzętnik
IV miejsce Marek Poniewski ZS Kurzętnik

Wyniki Indywidualnego Turnieju Badmintona Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych:

Wyniki Dziewcząt:

I miejsce Zuzanna Wardowska ZSZ Kurzętnik
II miejsce Katarzyna Gaudecka ZSZ Kurzętnik
III miejsce Monika Jankowska ZSZ Kurzętnik

Wyniki Chłopców:

I miejsce: Jakub Kawiecki ZS im. C. K. Norwida Nml
II miejsce Błażej Radomski ZS im. C. K. Norwida Nml
III miejsce Radosław Wolski ZSZ Kurzętnik
IV miejsce Przemysław Świniarski ZSZ Kurzętnik
V miejsce Bartłomiej Kopański
VI miejsce Karol Bukowski
VII Bartłomiej Jarzębowski
VIII miejsce Kacper Gurzyński
IX miejsce Szymon Gawiński
X miejsce Dawid Babalski
XI miejsce Bartłomiej Bróździak

Wyniki Indywidualnych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców:

Wyniki dziewcząt kl. II- III- 400 m

Im Kędziorska Julia 2008 SP 7 Giżycko
2m Styrańczak Aleksandra 2009 SP 7 Giżycko
3m Kamińska Wiktoria 2008 SP 7 Giżycko
4m Jankowska  Oliwia 2008 SP Biskupiec
5m Cemka Maja 2008 SP7 Giżycko
6m Śmiechowska Aleksandra 2008 SP 3 NML Nowe Miasto Lub.
7m Łatacz Oliwia 2009 SP7 Giżycko
8m Gromko Weronika 2008 SP7 Giżycko
9m Lendzion Ola 2008 SP2 Nml
10m Rudnicka Oliwia 2008 SP3
11m Seroczyńska Pola 2009 SP2 Nml
12m Zawacka Barbara 2009 SP2 Nml
13m Golder Daria 2009 SSP Tylice
14m Krezymon Natalia 2009 SP Nowe Grodziczno
15m Domżalska Jagoda 2009 SP Kurzętnik
16m Łużyńska Aleksandra 2008 SP Nowe Grodziczno
17m Marchwicka Olga 2008 SP2 Nml
18m Pawłowicz Aleksandra 2009 SP Kurzętnik
19m Gortatowska Zuzanna 2009 SP Kurzętnik
20m Jaroszewska Magdalena 2008 SP Nowe Grodziczno
21m Babalska Magdalena 2008 SP Radomno
22m Kuszkowicz Maja 2009 SP Nowe Grodziczno
23m Gosik Aleksandra 2009 SSP Tylice
24m Sierdzińska Magdalena 2009 SP Radomno
25m Wiśniewska Milena 2009 SP Skarlin

Chłopcy kl.I-III 400m

1m Ziemecki Adam 2008 SP2 Nml
2m Zygmunt Hubert 2008 SP Biskupiec
3m Rochewicz Ignacy 2008 SP2 Nml
4m Gruss Marcel 2009 SP Lipinki
5m Żurawski Kacper 2008 SSP Tylice
6m Wilary Maciej 2009 SP Biskupiec
7m Zandarski Łukasz SSP Tylice
8m Aranowski Mateusz 2009 SP Nowe Grodziczno
9m Zawacki Oskar 2009 SP Kurzętnik
10m Kliniewski Hubert 2008 SP Nowe Grodziczno
11m Dreszler Olek 2009 SP2 Nml
12m Bojarski Miłosz 2009 SP Radomno
13m Gruss Wiktor 2009 SP Lipinki
14m Junkrowski Filip 2008 SP Nowe Grodziczno
15m Marszelewski Piotr 2008 SSP Tylice
16m Zandarski Rafał 2008 SSP Tylice
17m Firański Filip 2008 SP Nowe Grodziczno
18m Furmanek Aleksander 2009 SP Kurzętnik
19m Kliniewski Alan 2009 SP Mroczno
20m Raszkowski Krystian 2009 SP Kurzętnik
21m Wiśniewski Błażej 2008 SP3 Nml
22m Malinowski Mikołaj 2008 SP3 Nml
23m Jarzębowski Igor 2008 SP3 Nml

Dziewczęta kl. IV-VI- 800 m

1m Ługiewicz Alina 2005 SSP Tylice
2m Żukowska Martyna 2005 SP7 Giżycko
3m Gasperowicz Aleksandra 2005 SP7 Giżycko
4m Młyńska Marcelina 2006 SP7 Bisztynek
5m Urlicka Nikola 2007 SP Marzęcice
6m Milewska Małgorzata 2006 SP 1 Nml
7m Jeznach Patrycja 2006 SP Kurzętnik
8m Dembińska Julia 2006 SP1 Nowe Miasto Lub.
9m Ławicka Kamila 2006 SP1 Nml
10 m Lewandowska Patrycja 2005 SP Marzęcice
11 m Lewicka Agata 2006 SP Mroczno
12 m Kozłowska Lena 2005 SP Kurzętnik
13m Szymonowicz Nela 2006 SP7 Giżycko
14m Grzonkowska Natalia 2006 SP Marzęcice
15m Osmańska Alicja 2006 SP Kurzętnik
16m Tulkiewicz Ewelina 2006 SP7 Giżycko
17m Sadowska Julia 2005 SP Biskupiec
18m Piotrowska Amelia 2006 SP Ostrowite
19m Pruchniewska Aleksandra 2005 SP1 Nml
20m Majas Alicja 2006 SP Bielice
21m Kucińska Klaudia 2006 SSP Tylice
22m Martewicz Alicja 2006 SP Szwarcenowo
23m Wilk Sandra 2005 SP1 Nml
24m Mierzejewska Aleksandra 2006 SP7 Giżycko
25m Dąbrowska Michalina 2006 SP Nowe Grodziczno
26m Łukaszewska Agata 2007 SP Nowe Grodziczno
27m Kaczorowska Aleksandra 2007 SP Biskupiec
28m Gralewska Jagoda 2007 SP Nowe Grodziczno
29m Boruszkowska Nikola 2006 SP Nowe Grodziczno
30m Boguszewska Weronika 2006 SP Biskupiec
31m Jobs Dagmara 2005 SP Kurzętnik
32m Rochewicz Aleksandra 2005 SP Kurzętnik
33m Cilvlko Zofia 2006 SP7 Giżycko
34m Sarbiewska Zofia 2006 SP Mroczno
35m Żuralska Maja 2006 SP Mroczno
36m Lewicka Olga 2006 SP Mroczno
37m Grochowalska Nawia 2005 SP1 Nml
38m Osmańska Agata 2007 SSP Tylice
39m Groszewska Julia 2006 SP Mroczno
40m Lange Dominika 2007 SSP Tylice
41m Kirszka Dorota 2006 SP Biskupiec
42m Grunberg Honorata 2006 SP Radomno
43m Królikowska Klaudia 2005 SP Jamielnik
44m Balewska Klaudia 2006 SP1 Nml
45m Suszyńska Julia 2007 SP Biskupiec
46m Ługiewicz Wiktoria 2005 SP Kurzętnik
47m Żuralska Kinga 2005 SP Radomno
48m Puszcz Klaudia 2008 SP Skarlin
49m Bukowska Daria 2006 SP Mroczno
50m Drzystek Marika 2006 SP Lipinki
51m Moczadło Kornelia 2006 SP Radomno
52m Lewicka Nikola 2006 SP Tereszewo
53m Nadolska Amelia 2007 SSP Tylice
54m Jankowska Nikola 2005 SP Krotoszyny
55m Nowacka Julia 2006 SP Biskupiec
56m Lendzion Karolina 2007 SP Biskupiec
57m Zelma Paulina 2006 SP Nowe Grodziczno
58m Karczewska Jesika 2006 SP Bielice
59m Ostrowska Martyna 2006 SP Bielice

Chłopcy kl. IV-VI- 800 m

1m Krupa Aleksy 2006 SP7 Giżycko
2m Moczadło Miłosz 2005 SP1 Nml
3m Zdanowski Oliwier 2005 SP1 Nml
4m Dąbrowski Bartosz 2005 SP Krotoszyny
5m Waruszewski Mateusz 2005 SP Gwiździny
6m Gadomski Dawid 2005 SP Bisztynek
7m Ostrowski Maksymilian 2005 SP7 Giżycko
8m Ćwikliński Kacper 2006 SP Tereszewo
9m Stępień Mateusz 2005 SP Marzęcice
10m Józefowicz Marcin 2006 SP Tereszewo
11m Stępień Łukasz 2005 SP Tereszewo
12m Zwoliński Dawid 2005 SP Kurzętnik
13m Augustyn Dawid 2005 SP7 Giżycko
14m Patalon Wojciech 2005 SP Bratian
15m Kobiałka Krystian 2005 SP7 Giżycko
16m Raszkowski Dominik 2006 SP2 Nml
17m Abramowicz Jakub 2005 SP7 Giżycko
18m Żurawski Kacper 2007 SSP Tylice
19m Lange Filip 2005 SSP Tylice
20m Cygan Marcin 2005 SP Kurzętnik
21m Krawitowski Paweł 2006 SP Nowe Grodziczno
22m Zabłotny Jan 2006 SP Radomno
23m Osmański Szymon 2006 SP Kurzętnik
24m Michewicz Franciszek 2006 SP Krotoszyny
25m Kozłowski Mateusz 2005 SP Kurzętnik
26m Staszyński Kacper 2005 SP Nowe Grodziczno
27m Dąbrowa Kacper 2006 SP Biskupiec
28m Skonieczka Kacper 2006 SP Marzęcice
29 m Zawacki Krystian 2007 SP Ostrowite
30m Plichta Marcel 2006 SP Biskupiec
31m Podbereżyn Kamil 2005 SP7 Giżycko
32m Pulkowski Szymon 2006 SP Krotoszyny
33m Łożyński Fabian 2008 SP Mroczno
34m Snopek Filip 2006 SP Lipinki
35m Suchocki Norbert 2008 SP Tereszewo
36m Kozikowski Jakub 2006 SP Tereszewo
37m Klimek Patryk 2006 SP Kurzętnik
38m Deredas Tobiasz 2007 Nowe Miasto Lub.
39m Olewniczak Jakub 2007 SP Bisztynek
40m Kozłowski Szymon 2007 SP Tereszewo
41m Wrzosek Adrian 2005 SP Tereszewo
42m Dąbrowski Dominik 2005 SP Bielice
43m Lenckowski Paweł 2006 SSP Tylice
44m Olęcki Kacper 2007 SP Mroczno
45m Szymański Ksawery 2007 SP Skarlin
46m Jasiński Bartosz 2007 SP Terezewo
47m Bijak Jacek 2006 SP Ostrowite
48m Górecki Oliwier 2006 SP Kurzętnik
49m Górzyński Wiktor 2006 SP Radomno
50m Stalęga Gracjan 2006 SP Kurzętnik
51m Piątkowski Mateusz 2006 SP KJurzętnik
52m Białecki Paweł 2007 SP Ostrowite
53m Kamiński Miłosz 2006 SP Radomno
54m Sarnowski Michał 2005 SSP Tylice
55m Karpiński Bartosz 2006 SP Gwiździny
56m Multan Miłosz 2006 SP Lipinki
57m Smarz Patryk 2006 SP Lipinki
58m Zagórski Szymon 2006 SP Kurzętnik
59m Bednarczyk Emil 2006SP Gwiździny
60m Magierek Franciszek 2008 SP Skarlin
61m Wiśniewski Oskar 2009 SP Skarlin
62m Guzik Paweł 2008 SP Skarlin
63m Cegielski Dawid 2006 SP Nowe Grodziczno
64m Groszewski Sławomir 2006 SP Mroczno
65m Wilczewski Kacper 2006 SP Nowe Grodziczno
66m Dembiński Kacper 2006 SP Gwiździny
67m Paczkowski Bartłomiej 2006 SP Gwiździny
68m Łużyński Karol 2006 SP Nowe Grodziczno
69m Rynkowski Dawid 2006 SP Nowe Grodziczno
70m Wawrzyniak Szymon 2006 SP Kurzętnik
71m Hincman Franciszek 2007 SP3 Nml
72m Kowalewski Marcel 2006 SP Radomno
73m Puchalski Bartosz 2008 SP Skarlin
74m Martewicz Jakub 2007 SP Bielice
75m Witkowski Michał 2006 SP Bielice
76m Borowski Zacharian 2007 SP3 Nml
77m Micek Filip 2007 SP3 Nowe Miasto Lub
78m Bukowski Kamil 2006 SP Gwiździny

Dziewczęta 2002-2004:

1m Sarnowska Natalia 2002 Gim Marzęcice
2m Kozłowska Agata 2002 Gim Kurzętnik
3m Kwiatkowska Katarzyna 2002 Jamielnik
4m Zabłotna Dorota 2002 Gim Radomno
5m Dereszewska Magdalena 2004 Gwiździny
6m Nawisałek Paulina 2004 Jamielnik
7m Strużyńska Wiktoria 2002 Nowe Grodziczno
8m Ługiewicz Magdalena 2004 Mroczno
9m Lange Daria 2004 Tylice
10m Dereszewska Mariola 2004 Gwiździny
11m Wróbel Klaudia 2002 Bisztynek
12m Groszewska Patrycja 2001 Marzęcice
13m Kłosowska Oliwia 2003 Nowe Grodziczno
14m Nieczyporuk Natalia 2004 Lipinki
15m Piontkowska Zuzanna 2002 Marzęcice
16m Ruczyńska Korwina 2004 Bratian
17m Maksim Nikola 2004 Biskupiec
18m Kłosowska Klaudia 2002 Nowe Grodziczno
19m Lewicka Aleksandra 2004 Kurzętnik
20m Bogacka Paulina 2002 Nowe Grodziczno
21m Donifacy Julia 2003 Mroczno
22m Grunberg Julisa 2004 Lipinki
23m Zielińska Aleksandra 2004 Nowe Miasto Lub.
24m Neumann Iga 2004 Nowe Miasto Lub.
25m Gajda Katarzyna 2004 Jamielnik
26m Mańska Agnieszka 2002 Jamielnik
27m Olszewska Weronika 2004 Nowe Miasto Lub.
28m Gurzyńska Magdalena 2002 Jamielnik
29m Szczepańska Jagoda 2003 Mroczno
30m Tryniszewska Wiktoria 2004 Krotoszyny
31m Chmielewska Patrycja 2004 Nowe Miasto Lub.
32m Kalinowska Natalia 2005 Nowe Miasto Lub.
33m Kaczerzewska Patrycja 2005 Nowe Miasto Lub.

Chłopcy 2002-2004-800 m

1m Keński Bartosz 2002 Bielice
2m Dąbrowski Krystian 2002 Bielice
3m Domżalski Wojciech 2003 Marzęcice
4m Wojtas Filip 2003 Bielice
5m Majas Dawid 2003 Bielice
6m Maląg Krystian 2002 Bisztynek
7m Magdzian Sebastian 2002 Bisztynek
8m Wrzosek Dominik 2002 Mroczno
9m Nowakowski Hubert 2004 Łąkorz
10m Dworznikowski Kacper 2002 Nowe Miasto Lub
11m Metryka Rafał 2002 Bisztynek
12m Górski Kacper 2002 Łąkorz
13m Czarnomski Bartosz 2003 Bratian
14m Osmański Piotr 2003 Kurzętnik
15m Kalisz Roman 2003 Kurzętnik
16m Golubski Kacper 2003 Nowe Miasto Lub.
17m Drozdowski Wiktor 2002 Bielice
18m Maląg Maciej 2003 Bisztynek
19m Stalega Mateusz 2003 Mroczno
20m Zelmański Jakub 2002 Nowe Grodziczno
21m Lewandowski Mateusz 2003 Nowe Grodziczno
22m Seweryn Mateusz 2002 Nowe Grodziczno
23m Cygan Mateusz 2002 Kurzętnik
24m Suszyński Sebastian 2004 Biskupiec
25m Jaroszewski Kacper 2003Nowe Grodziczno
26mŻuralski Bartosz 2003 Radomno
27m Kalisz Dawid 2002 Kurzętnik
28m Multan Piotr 2004 Lipinki
29m Zelma Marcel 2004 Lipinki
30m Lach Kacper 2004 Mroczno
31m Maron Mieszko 2005 Krotoszyny
32m Zapolski Kamil 2005 Bielice

Biegi przełajowe ukończyło 253 dziewcząt i chłopców.

Tekst: Mirosław Urbanowski

Czytany 108 razy